Kurzy Vitality Flossing

Vážení kolegové

Pro velký zájem  organizujeme další  kurz nového terapeutického Konceptu Vitality Flossing, který představují odborníkům z oblasti zdravotnictví a sportu  německý fyzioterapeut a osteopat Sasha Seifert a známý atletický trenér Dominik Suslik ve spolupráci se společností Artz GmbH z Německa. Kurz bude tentokrát v Praze.

Flossing je název pro techniky, při kterých dojde omotáváním elastických pásek /Flossband/ ke kompresi ošetřovaného segmentu pohybového aparátu. Díky této kompresi lze dosáhnout velmi rychlého terapeutického efektu při ošetření bolestivých stavů kloubů i měkkých tkání. Absolventi prvního kurzu hodnotí terapeutické výsledky dosahované pomocí této techniky velmi kladně.

 

Podařilo se nám navázat spolupráci se společností ARTZT GmbH z Německa, která je oprávněna tyto techniky vyučovat a dodávat Flossbandy, nezbytné k aplikaci terapie. Stali jsme se autorizovanými zástupci pro ČR  SR.

Historicky první kurz konceptu Vitality Flossing na území   ČR se bude konat  v Praze.

TERMÍN KONÁNÍ:   11.11.2017                    

MÍSTO KONÁNÍ: Praha, Rehabilitační klinika Malvazinky

ČAS: 9-17:30 včetně hodinové pauzy na oběd

LEKTOR: Certifikovaný lektor Mgr. Michal Peroutka, CKTI

CENA KURZU:   3990 Kč.      V ceně kurzu jsou výuková skripta a 1 kus  originálního Flossbandu v délce 3 m.

 Sadu  Flossbandů různých délek potřebnou pro výuku každému účastníkovi během kurzu zapůjčíme.

NOVÝ TERMÍN V SR

TERMÍN KONÁNÍ: 9.12.2017

MÍSTO KONÁNÍ. Bratislava, Fyzioklinik s.r.o., Mlynske Nivy 61/A

CENA: KURZU: 150 eur

 

KURZ VITALITY FLOSSING JE URČEN PRO: lékaře, fyzioterapeuty, zdravotnické pracovníky, dále pak pro osobní a sportovní trenéry, kteří v rámci získání své kvalifikace absolvovali zkoušku z anatomie. Není určen pro laickou veřejnost.

Počet míst na kurzu je omezený, proto neváhejte s přihláškou. Přihlásit se můžete mailem nebo využít přihlašovací formulář našeho webu www.sportmedic.cz - kategorie Vzdělávání

 

Pokud jste se ještě s tímto novým terapeutickým konceptem nesetkali, dovolujeme si ho stručně představit.

Autorem tohoto konceptu je americký fyzioterapeut a Crossfit trenér Dr. Kelly Starrett. Ve spolupráci s předními experty z oblasti sportovní fyzioterapie, sportovních tréninků a společnosti ARTZT GmbH metodu dále vylepšují a rozvíjí německý fyzioterapeut, osteopat a pohybový specialista Sascha Seifert a německý atletický trenér a výzkumný pracovník v oblasti sportovního tréninku Dominik Suslik. Právo vyučovat tuto metodu má od jejich autorů společnost Artzt GmbH z Německa.

Osnova kurzu:

Blok I: Úvod do Vitality Flossing

Blok II: Flossing-techniky pro dolní končetinu /klouby  - koleno, kotník, kyčel a měkké tkáně - lýtko a stehno

Blok III: Flossing-techniky pro horní končetinu /klouby - zápěstí, loket, rameno a měkké tkáně - předloktí, paže/, flossing techniky pro hrudník

Blok IV: Cross Mobilita - aktivní a pasivní mobilizační techniky s a bez pomůcek /swing, trakce, gapping, komprese, neuro-cvičení/