Kinesio® Tex Gold Light Touch+

Kinesio® Tex Gold Light Touch+

Výrobce: Kinesio Holding Corporation, USA
Model: LTKT95026
Rozměr: 5cm x 5m
Dostupnost: Skladem
Cena: 350,62 Kč
Bez daně: 313,05 Kč

 

Zdravotnický prostředek tř. 1 v souladu s MDR 2017/745. Nová patentovaná technologie micro air pocket použitá pro výrobu tohoto typu vychází z mnoha lety osvedčeného originálního vlnkovitého vzoru nanášení lepidla u typu  Tex Gold FP.  Tejp Light Touch se vyznačuje ještě větší jemnosti a  lehkosti, které umožňují aplikaci na všechny typy pokožky. Nabízí nám možnost ošetřovat také  pacienty pediatrické a geriatrické, u kterých dosud nebyla vzhledem k citlivosti jejich pokožky aplikace kinesiotejpu možná.

Primárně je určen pro ošetřování epidermis, dermis a povrchových vrstev fascií. Optimální terapeutické výsledky jsou dosahovány při aplikaci malého napětí. 

Tejp je vyroben z vysoce kvalitní 100% bavlny, použité lepidlo je hypoalergenní a bez latexu. Lepidlo se aktivuje tělesnou teplotou pokožky, pro urychlení aktivace lepidla se doporučuje nalepený tejp zažehlit (třít) rukou. 

Tejp je určen k celodennímu nošení, podle zvolené aplikace a konkrétní diagnózy. Doporučená doba ponechání tejpu na pokožce je do 24 hodin. Neomezuje pohyb ošetřeného segmentu, umožňuje dodržovat běžnou hygienu a poskytuje maximální komfort během nošení.

Tejp patří do skupiny volně prodejných zdravotnických prostředků třídy 1, je nesterilní, určen pro jedno použití. Aplikuje se na suchou, nemastnou čistou pokožku, případné ochlupení je třeba před aplikací odstranit. Při aplikaci se nesmí používat žádné podpůrné lepící prostředky. Po aplikaci se doporučuje dodržet alespoň 20 minut klidu, bez namočení tejpu a pocení. Mokrý tejp na pokožce nesušte teplým vzduchem (fén a pod.). Nechte volně vysušit na vzduchu nebo vysušujte  lehkým přikládáním osušky.

Výrobce upozorňuje na to, že aplikace tejpu bez znalosti metody Kinesio Taping® nebo dokonce lajkem je pouze na vlastní nebezpečí.

Expirační doba je uvedena na každém balení tejpu. Platí pouze při dodržení předepsaných skladovacích podmínek, to je teplota 10 až 30 stupňů Celsia, běžná pokojová vzdušná vlhkost a zákaz vystavování slunečním paprskům.

Tejpy Light Touch se vyrábí v jemných pastelových barvách. Každá role tejpu je jednotlivě zabalena ve fólii a v papírové krabičce s návodem k použití a údaji předepsanými pro zdravotnický prostředek.

Tejpy Light Touch jsou vyráběny v Japonsku v manufaktuře skupiny Kinesio, baleny jsou v USA.

Výrobce vypracoval Prohlášení o shodě dle EU legislativy - MDR (EU) 2017/745,  výrobky jsou označeny znakem .

Výrobce: Kinesio Holding Corporation, 4001 Masthead Stret NE, Albuquerque, New Mexico, USA, www.kinesioproducts.com

Zplnomocněný zástupce pro Evropu: Prinsessgracht 20, 2514 AP The Hague, The Netherlands, EmergoEurope@ul.com 

Výhradní dovozce a distributor pro ČR a SR: EUROSAD s.r.o., Val č. 3, Veselí nad Lužnicí, info@sportmedic.cz