Kurz KAATSU Training Certification Level 1

Představujeme vám novou terapeutickou a tréninkovou metodu KAATSU. Podařilo se nám navázat spolupráci s KAATSU Master Specialist Dr. Heidukem z Německa a umožnit zájemcům  o KAATSU  z ČR a SR absolvovat výuku v Praze. Zahraničnímu lektorovi bude při výuce asistovat  v českém jazyce. PhDr. Peroutka, certifikovaný KAATSU Specialist.

Co je to KAATSU? Velmi zjednodušeně je to metoda, která pomocí speciálního patentovaného přístroje KAATSU ovlivňuje tlakem průtok krve v horních nebo dolních končetinách. Řídící jednotka KAATSU umožňuje střídání kontrakce a dekontrakce svalu, dochází ke zvýšené produkci specifických hormonů, dostavuje se podobná únava jako po klasickém silovém tréninku nebo rehabilitačním cvičení. Hlavním benefitem KAATSU oproti "klasickému" tréninku/rehabilitaci je možnost používat jednoduché cviky bez zátěže, není nutný plný rozsah pohybu, je možné respektovat individuální limity sportovce/pacienta, bolest nebo diskomfort a přitom dosáhnout stejných výsledků. Důležitá je i časová nenáročnost, protože jedna cvičební jednotka se vejde do 30 minut.

Pro které klienty/pacienty je metoda KAATSU vhodná? Cílová skupina je velmi široká. Vývoj KAATSU začal v Japonsku v roce 1966, zde existují již několik dekád specializovaná oddělení v nemocnicích, umožňuje například rehabilitaci paraplegiků, lidí s kardiovaskulárním onemocněním, lidí ve vysokém věku. KAATSU je využíváno i pro běžnou populaci, velmi efektivní je i zařazení do příprav profesionálních sportovců (veřejnost byla s KAATSU poprvé seznámena v roce 2016 na LOH v Riu).

NÁZEV KURZU: KAATSU Training Certifiation Level 1

TERMÍN: 27.4.2024

MÍSTO KONÁNÍ: PRAHA, NZZ Fascial Clinic Prague, Honzíkova 670/14, Praha 10-Dolní Měcholupy

LEKTOR: KAATSU Master Specialist Dr. Robert Heiduk z Německa. Lektor je žákem vynálezce konceptu Dr. Sata z Japonska, výzkumem a rozvojem metody se dlouhodobě zabývá a na základě svých klinických výzkumů zdokonalil původní koncept. 

Výuka bude probíhat v angličtině,. Výukové materiály jsou v angličtině, v případě zájmu v němčině. Lektorovi asistuje při výuce PhDr. Michal Peroutka, který vám v případě potřeby pomůže s výkladem v českém jazyce. PhDr. Peroutka je certifikovaný KAATSU Specialist, metodu již více než dva roky používá ve své fyzioterapeutické praxi. Na kurzu se naučíte  pracovat s patentovaným přístrojem KAATSU a využívat nejnovější protokoly zpracované dr. Heidukem.

CENA: Konečná cena je 320 eur. Pokud zaplatíte poplatek do konce února 2024, poskytneme vám slevu 20 eur - zaplatíte tedy 300 eur.

KVALIFIKAČNÍ PŘEDPOKLADY: lékař, fyzioterapeut, osobní a kondiční trenér, případně další odborník, který řeší péči o pohybový aparát sportovců a běžné populace. Kurz není určen pro laickou veřejnost.

REGISTRACE: využijte přihlášku, kterou naleznete na tomto webu ZDE v kategorii Vzdělávání, nebo se můžete registrovat mailem na info@sportmedic.cz. Po obdržení přihlášky vám zašleme potvrzovací email s pokyny k platbě poplatku za kurz. Místo na kurzu je garantováno až po přijetí peněz na účet.

Stručný obsah kurzu: Historie KAATSU a výhody KAATSU tréninku, Správná terminologie a její důležitost, Proč KAATSU není BFR, Aplikovaná fyziologie KAATSU, Tréninkové metody KAATSU, Správné řízení zátěže, Tvorba tréninkových programů s KAATSU, Bezpečnostní pokyny, Praktický trénink s KAATSU

Jak získáte přístroj KAATSU pro svou praxi: KAATSU C3 Premium edition vám v případě zájmu prodá dr. Heiduk. Cena je 2000 eur při objednání po kurzu - v ceně je i cena za doručení z Německa. Pokud si zakoupíte přístroj přímo na kurzu, dostanete slevu 150 eur - cena při zakoupení na kurzu je 1850 eur. V obou případech je v ceně 1x KAATSU C3, 1x set KAATSU Air Bands ruce+nohy (dle výběru velikosti) a úvodní Příručka pro profesionální uživatele s pokyny pro správnou aplikaci, řízení zátěže a školící programy. Záruční doba je 2 roky

Na kurzu si od dr. Heiduka můžete také zakoupit odbornou publikaci KAATSU. Běžná cena je 50 eur, při zakoupení na kurzu je cena 40 eur (sleva 10 eur)

V případě zájmu naleznete více informací o metodě například zde: https://www.youtube.com/@KAATSUGlobal, https://kaatsu-deutschland.de

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že získané vědomosti a dovednosti obohatí vaši praxi. Za organizátory Ing. M. Peroutková